FAQ

Czym jest Reaktor Opinii?

Reaktor Opinii jest panelem badawczym stworzonym przez Instytut Badań Pollster. Panel służy zbieraniu opinii konsumentów na temat produktów i usług, a także spraw społecznych. Udział w Konkursie polega na wypełnianiu ankiet internetowych, do których zaproszenia otrzymasz mailowo. Za każdą wypełnioną ankietę na Twoje konto wpłyną punkty, które następnie będziesz mógł/mogła wymieniać na gotówkę. Liczba punktów przysługujących za udział w konkretnym badaniu zostanie przedstawiona w wysłanym przez nas zaproszeniu.

Jakie korzyści wynikają z udziału w Reaktorze Opinii?

Dzięki udziałowi w Panelu będziesz m. in:
  • Mieć realny wpływ na kształt nowych produktów oraz usług
  • Mieć możliwość testowania produktów, zanim jeszcze trafią na rynek
  • Decydować, które reklamy trafią do ogólnopolskiej telewizji, radia bądź Internetu
  • Dzielić się swoimi poglądami na kwestie społeczne
Oprócz tego za każdą rzetelnie wypełnioną ankietę otrzymasz określoną liczbę punktów. Liczba ta zależy od stopnia skomplikowania ankiety oraz czasu, jaki należy poświęcić na jej wypełnienie. Wartość 1 punktu wynosi 10 groszy. O liczbie punktów, które przysługują za wypełnienie danej ankiety, dowiesz się z maila zapraszającego do udziału w badaniu.

Jak zostać Panelistą?

Aby móc wypełniać punktowane ankiety należy najpierw zarejestrować się na stronie ReaktorOpinii.pl. Rejestracji (i tym samym dołączenia do Konkursu) możesz dokonać, jeśli spełniasz poniższe warunki:
  • mieszkasz w Polsce
  • posiadasz adres poczty elektronicznej
  • posiadasz dostęp do Internetu
  • posiadasz rachunek bankowy
  • ukończyłeś/aś co najmniej 13 lat
Po wypełnieniu formularza otrzymasz na swoją skrzynkę mailową wiadomość zawierającą link aktywacyjny (dopiero po kliknięciu w link konto będzie aktywne) oraz zaproszenie do ankiety rekrutacyjnej. Za jej uzupełnienie otrzymasz 20 punktów. W ankiecie znajdują się pytania, które pozwolą nam lepiej Cię poznać, dlatego jej uzupełnienie jest niezbędne by otrzymywać zaproszenia do udziału w dopasowanych do Ciebie badaniach. Pamiętaj, że na potwierdzenie swojego adresu e-mail masz 48 godzin, po tym czasie Twoje dane zostaną usunięte i konieczne będzie ponowne założenie i aktywacja konta. Dodatkowo, za sam fakt dołączenia do Panelu, otrzymasz od nas 30 punktów na start!

Gdzie znajdę listę dostępnych ankiet?

Za każdym razem, kiedy będziemy mieć dla Ciebie nowe badanie do wypełnienia, zaproszenie do niego otrzymasz od nas w mailu zawierającym link, który przekieruje Cię bezpośrednio do ankiety. Listę aktualnie dostępnych dla Ciebie badań oraz tych, w których już wziąłeś/wzięłaś udział, możesz również znaleźć po zalogowaniu się swoje konto w zakładce „Panel”.

W jaki sposób i na co mogę wymieniać punkty?

Wymiana punktów następuje po zebraniu przez Ciebie minimum 500 punktów. Wówczas na Twoim koncie pojawi się formularz wypłaty. Punkty przeliczane są na kwoty pieniężne – jeden punkt ma wartość 10 groszy. Nagrodę otrzymasz w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zlecenia nam wypłaty nagrody. Nagroda zostanie przelana na podane przez Ciebie konto lub na konto wskazanej przez Ciebie organizacji pozarządowej (np. fundacji, stowarzyszenia).

Czy zdobyte w Reaktorze Opinii nagrody podlegają opodatkowaniu?

Punkty, które wymieniasz na gotówkę, stanowią nagrody, a nie dochód, dlatego nie musisz wykazywać ich w rocznym zestawieniu podatkowym ani rozliczać się z nich w żaden inny sposób. Nie musisz także martwić się o odprowadzenie podatku od nagrody - zadbamy o to w Twoim imieniu.

Ile punktów otrzymam za udział w badaniu?

Liczba punktów różni się w poszczególnych badaniach i jest zależna od stopnia skomplikowania ankiety i czasu, jaki jest potrzebny na jej wypełnienie. Liczba ta zazwyczaj waha się między kilkoma a kilkudziesięcioma punktami.

Jak mogę zrezygnować z udziału w Panelu?

Bycie członkiem Panelu jest dobrowolne, a więc możesz z niego zrezygnować w każdym momencie poprzez usunięcie swojego konta. Aby usunąć swoje konto należy zalogować się do Panelu, wejść w zakładkę „Twoje dane”, a następnie kliknąć w przycisk „usuń konto”. Wraz z usunięciem konta wygasa status uczestnika, a Twoje dane zostaną usunięte z Panelu.

Jak mogę zdobyć dodatkowe punkty?

Zachęcamy Cię do udziału w akcji „Poleć udział w Reaktorze Opinii” - zaproś znajomych, by dołączyli do Panelu, a za każdą skuteczną rejestrację z Twojego polecenia otrzymasz 50 dodatkowych punktów. Szczegóły akcji oraz regulamin znajdziesz w zakładce „Poleć znajomemu” po zalogowaniu się na swoje konto.

się dzieje z moimi danymi?

Wszystkie informacje, których udzielasz w ankietach wykorzystujemy jedynie do celów statystycznych. Nigdy nie przekazujemy Twoich danych osobowych innym podmiotom w celach marketingowych. Bezpieczeństwo danych naszych Panelistów jest dla nas priorytetem na każdym etapie udziału w Panelu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat przetwarzania danych przez spółkę Accorp (właściciela Panelu), zapoznaj się z informacjami na stronie: https://instytut-pollster.pl/cookie/index.html?p=2

Co zrobić, gdy stracę hasło lub gdy chcę zmienić adres e-mail?

Jeśli nie pamiętasz hasła do swojego konta, możesz je zresetować w dowolnym momencie. Wystarczy, że w oknie logowania podasz swój adres e-mail, który został użyty w trakcie rejestracji, a otrzymasz wiadomość mailową z linkiem, który pozwoli Ci ustawić nowe hasło. Jeśli chcesz zmienić adres e-mail, możesz dokonać zmiany po zalogowaniu na swoje konto w zakładce “Twoje dane”.

Co to znaczy, że badania są anonimowe?

Wyniki badań realizowanych w Reaktorze Opinii są analizowane zbiorczo jako statystyka, nie zaś jako informacja na temat poszczególnych użytkowników. Co do zasady nigdy nie udostępniamy także klientom danych osobowych naszych Panelistów. Jeśli taka potrzeba występuje przekazanie danych np. adresu email związane jest celami realizacji badania oraz ma miejsce wyłącznie pod warunkiem udzielenia przez Ciebie zgody. W razie konieczności nasz dział techniczny jest w stanie połączyć odpowiedzi z ankiety z adresem mailowym użytkownika, jednak dzieje się tak tylko w uzasadnionych sytuacjach, np. w razie konieczności weryfikacji danych lub w sytuacji kiedy Panelista potrzebuje wsparcia technicznego.

Czy mogę zbierać punkty na kilku kontach? Czy moja rodzina może mieć również własne konta?

Każdy Panelista może mieć tylko jedno konto - to niezbędny wymóg, abyśmy mogli zapewnić rzetelność realizowanych w Reaktorze Opinii badań. Dlatego w sytuacji, kiedy nasz system weryfikacyjny rozpozna więcej niż jedno konto przypisane do danego użytkownika, wszystkie konta zostaną usunięte.

Inni członkowie Twojej rodziny mogą także posiadać własne konta w Reaktorze Opinii, powinniście jednak pamiętać, że każdy użytkownik może korzystać jedynie z własnego konta (nigdy wymiennie).

Czy jeśli dołączę do Reaktora Opinii, będą do mnie dzwonić ankieterzy?

Nie, z naszymi respondentami kontaktujemy się wyłącznie mailowo. Ankiety, które realizujemy odbywają się zawsze online, ponieważ specjalizujemy się właśnie w tym rodzaju badań (są to tak zwane badania CAWI).

Od czego zależy liczba i częstotliwość zaproszeń do badań?

Liczba zaproszeń jest różna dla każdego Panelisty i może się okresowo zmieniać, w zależności od tego, jakie badania prowadzimy w danym momencie i jakie są ich wymogi (np. niektóre badania są skierowane do osób spełniających określone kryteria np. zamieszkujących konkretne województwa). Dokładamy wszelkich starań by badań było jak najwięcej i by zaproszenia pojawiały się jak najczęściej. Im więcej informacji na swój temat podasz w Panelu, tym lepiej będziemy w stanie dopasowywać badania i częściej zapraszać Cię do udziału.
Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!
[email protected]