Często zadawane pytania

Reaktor Opinii jest panelem badawczym stworzonym przez Instytut Badań Pollster. Panel służy zbieraniu opinii konsumentów na temat produktów i usług. Udział w programie polega na wypełnianiu ankiet internetowych, do których zaproszenia otrzymasz mailowo. Za każdą wypełnioną ankietę na Twoje konto wpłyną dodatkowe punkty, które następnie będziesz mógł wymieniać na gotówkę. Ilość punktów przysługujących za udział w konkretnym badaniu zostanie przedstawiona w wysłanym przez nas zaproszeniu.
Dzięki udziałowi w Panelu będziesz m. in:
  • Mieć realny wpływ na kształt nowych produktów oraz usług
  • Mieć możliwość testowania produktów, zanim jeszcze trafią na rynek
  • Decydować, które reklamy trafią do ogólnopolskiej telewizji, radia bądź Internetu
  • Oprócz tego za każdą rzetelnie wypełnioną ankietę otrzymasz pewną liczbę punktów. Liczba ta zależy od stopnia skomplikowania ankiety oraz czasu, jaki należy poświęcić na jej wypełnienie. Wartość 1 punktu wynosi 10 groszy. O liczbie punktów, które przysługują za wypełnienie danej ankiety dowiesz się z maila zapraszającego do udziału w badaniu.
Aby móc wypełniać punktowane ankiety należy najpierw zarejestrować się na stronie ReaktorOpinii.pl. Rejestracji (i tym samym dołączenia do programu lojalnościowego) możesz dokonać, jeśli spełniasz poniższe warunki:
  • ukończyłeś/aś co najmniej 13 lat
  • mieszkasz w Polsce
  • posiadasz adres poczty elektronicznej
  • posiadasz dostęp do Internetu
  • posiadasz rachunek bankowy
Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę zawierającą link aktywacyjny oraz zaproszenie do ankiety rekrutacyjnej. Za jej uzupełnienie (a tym samym dołączenie do Panelu) otrzymasz 20 punktów.
Zaproszenie do badania wraz z linkiem, który przekieruje Cię do ankiety otrzymasz drogą mailową. Listę aktualnie dostępnych dla Ciebie badań oraz tych, w których już wziąłeś udział możesz również odnaleźć po zalogowaniu się swoje konto w zakładce „Panel”.
Wymiana punktów następuje po zebraniu przez Ciebie minimum 500 punktów. Wówczas na Twoim koncie pojawi się formularz wypłaty. Punkty przeliczane są na kwoty pieniężne – jeden punkt ma wartość 10 groszy. Nagrodę otrzymasz w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zlecenia nam wypłaty nagrody.
Punkty, które wymieniają Państwo na gotówkę stanowią nagrody, nie dochód, z tego też względu nie muszą Państwo wykazywać ich w rocznym zestawieniu podatkowym.
Liczba punktów jest zależna od stopnia skomplikowania ankiety i czasu, jaki jest potrzebny na jej wypełnienie. Liczba ta zazwyczaj waha się między kilkoma a kilkudziesięcioma punktami.
Dokładamy wszelkich starań by badań było jak najwięcej i by zaproszenia pojawiały się jak najczęściej, niestety ilość badań nie jest tylko zależna od nas, ale także od naszych klientów i potrzeb danego badania- niektóre badania są skierowane np. tylko do kobiet bądź do osób zamieszkujących konkretne województwa. Badania, które prowadzimy są bardzo różnorodne i dotyczą szerokiej gamy usług, produktów bądź Twoich opinii na różne tematy- jeśli uczciwie i rzetelnie wypełnisz ankietę rekrutacyjną, podając nam jak największą ilość danych o sobie z pewnością będziemy w stanie lepiej dopasowywać ankiety do Ciebie.
Uczestnictwo w badaniach jest dobrowolne, w związku z czym możesz zrezygnować w każdym momencie poprzez usunięcie swojego konta. Aby usunąć swoje konto należy zalogować się do Panelu, wejść w zakładkę „Twoje dane”, a następnie kliknąć w przycisk „usuń konto”. Wraz z usunięciem konta wygasa status uczestnika.
Tak, zachęcamy do udziału w akcji „Poleć udział w Reaktorze Opinii”. Szczegóły akcji oraz regulamin znajdziesz w zakładce „Poleć ReaktorOpinii” po zalogowaniu się na swoje konto.

Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas : kontakt@reaktoropinii.pl

PAMIĘTAJ!

Jako członek Reaktora Opinii, jak i pozostałych paneli legalnie działających firm badających rynek, nie powinieneś traktować udziału w Panelu jako źródło dochodu. Owszem, udział w ankietach jest nagradzany, ponieważ szanujemy Twój czas i doceniamy to, że chcesz dzielić się z nami swoją opinią lecz nie są to duże sumy. W związku z tym uczestnictwa w Panelu nie należy traktować jako pracy! Pamiętaj również by ankiety wypełniać zgodnie z prawdą, tylko wtedy Twoja opinia ma szansę realnie wpłynąć na jakość oferowanych na rynku produktów i usług. Każda próba oszustwa i nierzetelności jest niezgodna z regulaminem i może skutkować odebraniem przyznanych punktów bądź usunięciem z Panelu.